O mnie

Małgorzata Żebrowska

Jestem pisarką, tłumaczką, działaczką społeczną.

Ukończyłam filologię angielską ze specjalnością literaturoznawczą oraz podyplomowe studia tłumaczeniowe. Wykształcenie to dało mi bazę pod moje obecne zajęcia, w których łączę miłość do literatury, pasję do uczenia innych oraz działalność społeczną.

Pasjonuje mnie literatura piękna i dziennikarstwo o tematyce literackiej. Piszę felietony, relacje ze spotkań i przeprowadzam wywiady z pisarzami polskimi i zagranicznymi dla portalu literackiego Zupełnie Inna Opowieść. Zmieniam oblicze polskiej edukacji, zarządzając zespołem odpowiedzialnym za rozwój nauczycieli w Fundacji Zwolnieni z Teorii.

Jestem laureatką licznych konkursów literackich, wśród których najważniejszy to Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, gdzie w 2019 roku zdobyłam pierwszą nagrodę za opowiadanie „Mrówki”.

Niedawno ukończyłam zbiór opowiadań „Ostre krawędzie”, nad którym będę pracować jako finalistka 25. Połowu Literackiego podczas warsztatów dla debiutujących prozaików. Moje opowiadania dotykają bolesnych tematów i godzą czytelnika prosto w serce, dokonując ogromnego emocjonalnego poruszenia.

Głęboko wierzę, że odpowiednio dobrane słowa mogą leczyć dusze pojedynczych ludzi. Mogą też zmieniać całe społeczeństwa, oswajając je z trudnymi, ludzkimi doświadczeniami. W rodzimej literaturze wciąż jest za mało tekstów o takiej tematyce – to puste miejsce planuję wypełnić moim pisaniem.

Zapraszam Cię na mój fanpage i do wszystkich innych miejsc, gdzie możesz mnie znaleźć.

Jeśli chcesz mi coś powiedzieć od razu, wejdź w zakładkę Kontakt.

Działalność dziennikarską podejrzyj na portalu Zupełnie Inna Opowieść.

Rozważania i wskazówki na tematy artystyczne znajdziesz tutaj.

A w grupie Pisarskie Olśnienia wraz z Edytą Niewińską i ponad tysiącem grupowiczów wesprzemy Cię w Twoich pisarskich próbach.

Nie ma jeszcze komentarzy

Accessibility
Font Resize